روغتيا

دلیل خودارضایی چیست ؟

دلیل خودارضایی چیست ؟ خود ارضایی یکی از انحرافات جنسی رایج در میان افراد است که به منظور رفع نیازهای جنسی توسط خود فرد و به‌صورت غیرطبیعی انجام می‌شود. این عمل در ادیان الهی گناهی بزرگ است و از نظر روانشناسی و پزشکی نیز عوارض بسیار زیادی دارد.
معمولا زمانی که صحبت از خودارضایی می‌شود، فکر افراد به سمت جوانان مجرد و بیشتر پسران می‌رود. اما باید بدانید که متاسفانه انجام این عمل در میان مردان و زنان متاهل و دختران نیز رایج است. انجام خودارضایی توسط هر فردی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما نتایج آن در افراد مختلف یکسان بوده و باعث بروز مشکلات متعددی می‌شود
خودارضایی چیست ؟

بسیاری از افراد هنوز تعریف دقیق خودارضایی را نمی‌دانند. بنابراین ممکن است مدت‌ها عملی را انجام دهند بدون اینکه متوجه باشند که مشغول خودارضایی هستند. در تعریف علمی خودارضایی شامل تحریک دستگاه تناسلی به منظور برانگیختگی جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی است. افراد ممکن است به شیوه‌های مختلفی خودارضایی را انجام دهند. این کار معمولا توسط خود شخص انجام می‌شود اما تحریک دستگاه تناسلی توسط فرد دیگر بدون اینکه دخولی صورت گیرد نیز می‌تواند یکی از انواع خودارضایی باشد.

دلایل خودارضایی

از دلایل خودارضایی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
– بیکاری
– تنهایی
– دوستی با جنس مخالف
– لباس نامناسب
– دوستان منحرف
– عوامل تحریک کننده جنسی
– استرس و اضطراب
دلیل خودارضایی در  بزرگسالان

اغلب خودارضایی عادتی است که از دوره نوجوانی باقی مانده و در بزرگسالی باقی می‌ماند. چنانچه شخص دلایل به وجود آمدن این رفتار را برطرف کرده باشد و یا به شکل اعتیادگونه‌ای با خودارضایی درگیر نبوده باشد می‌تواند بعد از برقراری رابطه جنسی سالم با جنس مخالف از این رفتار دست بکشد. دلایل گفته شده در این قسمت می‌تواند قبل از این و از دوره نوجوانی هم وجود داشته باشند.
بیشتر بدانید: نشانه ها و علائم ناتوانی جنسی مردان

خود ارضایی در کودکان

مشخص شده است که بعضی از افراد در هر سنی به دلایل مختلف خودارضایی می‌کنند. ممکن است این مسئله به حفظ آرامش آن‌ها کمک کند یا حس خوبی برای آن‌ها داشته باشد. اما در مورد خود ارضایی در کودکان، استمنا در کودکان یا مستربیشن در کودکان (Masturbation in children) چه می‌توان گفت؟ احتمالا این مسئله بیشتر از سر کنجکاوی و تلاش برای اکتشاف بدن نیست؟
 چند روز پس از خودارضایی ادامه دارد .
 

ریزش موها

ریزش موها یکی از رایج ترین عوارض خودارضایی در مردان و زنان است. ریزش موها در اثر خودارضایی اغلب از نواحی کناری سر شروع شده و بعد به دیگر قسمت ها گسترش پیدا می کند. دلیل این کار عدم تعادل هورمونی ناشی از خودارضایی است. با انجام خودارضایی مقدار هورمون‌های جنسی در بدن خیلی زیاد شده و تعادل هورمونی در بدن او به هم می‌ریزد.
 
این مسئله سبب ریزش موها می‌شود. به جز خارج شدن منی از بدن مردان سبب خارج شدن مواد مغذی از بدن می‌شود. انجام مکرر خودارضایی سبب می‌شود که بدن فرصت کافی برای جبران این مواد از دست رفته را نداشته باشد و در نتیجه مواد معدنی به دیگر بخشهای بدن از جمله موها نرسد.
 

صدمات روحی و اجتماعی:

شخصی که خودارضایی میکند دائما عذاب وجدان دارد از گناهی که کرده!این اشخاص، کسانی بي اراده، تنبل، كمرو، تندخو، خودخواه، بدبين، عبوس هستند و قدرت سازش با مردم را ندارند.
 

زود انزالی

پسرها و مردانی که خودارضایی میکنند در آینده هنگامی که میخواهند روابط سالم داشته باشند با همسرشان دچار زود انزالی شدید میشوند که این خصوصیت بد برای همه ی مردهاست .

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *