ليکنې

آموزش رابطه جنسی شب اول ازدواج (آموزش شب زفاف)

احتمالا اصطلاح شب زفاف به گوش‌تان خورده است. شب زفاف به معنی رابطه جنسی شب اول ازدواج است. بسیاری از خانم‌ها و آقایان، البته به خصوص خانم‌ها برای شب اول عروسی استرس دارند که چگونه می‌خواهند با هم رابطه جنسی برقرار کنند و یا از بین رفتن پرده بکارت آیا درد و خون‌ریزی زیادی دارد یا خیر و یا چگونه باید بر خجالت‌شان غلبه کنند؟ برخی از خانم‌ها ترس از دخول دارند و یا به دلایل دیگری از اولین رابطه جنسی می‌ترسند و برایشان سخت است. تا حدودی این ترس طبیعی است اما گاهی حرف‌های دیگران یا یک سری مطالب در فضای مجازی که علمی نیستند، از رابطه جنسی اول یک غول ترسناک می‌سازند و به ترس‌ها و نگرانی‌های افراد پر و بال می‌دهند. در این مقاله می‌خواهیم درباره علت این ترس صحبت کنیم و سپس توصیه‌ها و راهکارهایی را توضیح بدهیم که اولین رابطه جنسی‌تان را به خوبی انجام بدهید و برایتان تجربه شیرینی باشد.

علت ترس از اولین رابطه جنسی

همان طور که در قسمت مقدمه هم به این موضوع اشاره کردیم، ترس و نگرانی از اولین رابطه جنسی طبیعی است اما اگر در حدی باشد که به شما اجازه ندهد رابطه برقرار کنید یا دچار واژینیسموس شوید و همسرتان نتواند دخول انجام بدهد، یعنی ترس و اضطراب‌تان باشد درمان شود و ممکن است علت خاصی داشته باشد. در این قسمت قصد داریم درباره علل ترس از رابطه جنسی توضیح بدهیم تا با رفع کردن این مشکل، بتوانید رابطه جنسی خوب و لذت‌بخشی را تجربه کنید.

سابقه تجاوز

اگر در دوران کودکی یا نوجوانی مورد تجاوز جنسی قرار گرفتید، احتمال دارد به شدت از رابطه جنسی و معاشقه بترسید چون خاطره بدی از این موضوع دارید و حس می‌کنید کسی که با شما رابطه برقرار می‌کند، منظور بدی دارد یا می‌خواهد به شما آسیب بزند.

دلایل فرهنگی، دینی و خانوادگی

در فرهنگ‌ها یا خانواده‌هایی که درباره رابطه جنسی چیزهای بد و ترسناکی می‌گویند، باعث ایجاد ترس و وحشت در فرد می‌شوند.

سابقه اضطراب شدید

افرادی که معمولا برای هر چیز کوچکی به شدت مضطرب می‌شوند، ممکن است در زمینه رابطه جنسی نیز اضطراب شدید داشته باشند.

نگرانی‌های جسمی و جنسی

افرادی که نگران هستند که رابطه جنسی ممکن است درد و خون‌ریزی زیادی داشته باشد یا ممکن است به بدن‌شان آسیبی برسد، مسلما با داشتن این طرز تفکر و ترس‌ها، در اولین رابطه جنسی مجبور هستند اضطراب زیادی را تحمل کنند.

راهکارها و پیشنهادات برای اولین رابطه جنسی

درباره سوالات یا نگرانی‌هایتان با کسی صحبت کنید

اگر خواهر یا برادر بزرگ‌تر دارید یا با والدین‌تان راحت هستید، با آنها درباره سوالات و نگرانی‌هایتان صحبت کنید. البته با افرادی صحبت کنید که مطمئن هستید اطلاعات علمی و درست به شما می‌دهند و نه با دانش‌آموزان مدرسه و… حتی می‌توانید درباره این موضوعات با همسرتان صحبت کنید و با هم نگرانی‌هایتان را حل کنید و یا با یک سکس تراپ صحبت کنید. می‌توانید درباره این موضوعات با سکس تراپیست‌های همیار عشق صحبت کنید و جواب سوالات‌تان را به صورت عملی دریافت کنید.
آماده باشید

برای اولین رابطه جنسی، خودتان را آماده کنید. هر چیزی که نیاز دارید را از قبل تهیه کنید، مثل کاندوم، ژل روان‌کننده و… وقتی مطمئن باشید که کاملا آماده هستید، خیال‌تان راحت‌تر خواهد بود و قطعا استرس‌تان کمتر می‌شود.

درباره پرده بکارت اطلاعات علمی و درست کسب کنید

برخی از افراد فکر می‌کنند خون‌ریزی یا درد پارگی پرده بکارت بسیار شدید و غیرقابل تحمل است. در صورتی که نمی‌توان به صورت قطعی این را گفت چون میزان درد و خون‌ریزی بستگی به نوع پرده بکارت دارد. حتی برخی از دختران پرده بکارت ندارند یا با پاره شدن آن، خون‌ریزی و دردی ندارند. پس درباره این موضوع اطلاعات علمی و درست کسب کنید تا از نگرانی‌هایتان کم شود.

به همسرتان اعتماد کنید

به همسرتان اعتماد کنید و بدانید که او به هیچ وجه نمی‌خواهد به شما آسیب بزند یا از شما سوءاستفاده کند. او همسر شما است و شما را دوست دارد. از همه مهم‌تر او مراقب شما است. اگر به او اعتماد ندارید، ریشه این بی‌اعتمادی را کشف کنید و آن را حل کنید.

معاشقه طولانی مدت داشته باشید و تفریح کنید

رابطه جنسی را به عنوان یک وظیفه یا کار جدی تلقی نکنید. رابطه جنسی نوعی تفریح و لذت است. اگر با این دید به رابطه جنسی نگاه کنید، کمتر اضطراب خواهید داشت. قبل از شروع رابطه جنسی، معاشقه طولانی داشته باشید تا بدن‌تان آماده دخول شود. در معاشقه هم تفریح کنید و جدی نباشید.

برای بار اول از پوزیشن‌های سخت استفاده نکنید

توصیه می‌شود در بار اول رابطه جنسی از پوزیشن‌های سخت استفاده نکنید چون باعث احساس درد بیشتر می‌شود. از پوزیشن‌های راحت استفاده کنید و در دفعات بعدی رابطه جنسی، از پوزیشن‌های سخت‌تر استفاده کنید.

به ظاهر خودتان رسیدگی کنید

برای اینکه احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، حتما قبل از رابطه جنسی به ظاهر خودتان رسیدگی کنید. دوش بگیرید یا حمام کنید، از خوشبوکننده‌های بدن استفاده کنید، لباس زیبایی بپوشید و آماده رابطه جنسی باشید. بوی خوب دادن و داشتن ظاهری آراسته و مرتب و آماده، به کاهش اضطراب‌تان در رابطه جنسی کمک زیادی می‌کند.

انتظارات و توقعات واقع‌بینانه درباره اولین رابطه جنسی و به ارگاسم رسیدن داشته باشید

برخی از افراد توقع دارند اولین رابطه جنسی‌شان بسیاری باشکوه و رمانتیک انجام شود و یا توقع دارند همان ابتدا همسرشان بتواند او را به ارگاسم برساند! به خودتان و به همسرتان فرصت بدهید که با آناتومی بدن یکدیگر آشنا شوید. از اولین رابطه جنسی، چیز فوق‌العاده‌ای توقع نداشته باشید چون هنوز اولین بار است و تجربه‌ای ندارید.

در حین رابطه جنسی درباره احساس یکدیگر بپرسید

گاهی در حین رابطه جنسی از همسرتان بپرسید «حس خوبی داری؟»، «چیکار میخوای برات انجام بدم؟»، «همه چیز خوبه؟» البته منظورمان این نیست که هر یک دقیقه یک بار سوال کنید چون زیاد حرف زدن یا سوال پرسیدن در حین رابطه جنسی، حس و حال همسرتان را از بین می‌برد و او را از حس لذت دور می‌کند اما گاهی از این نوع سوالات بپرسید تا مطمئن شوید که لذت می‌برد.

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *